O brušku s láskou

Jedinečná celodenná konferencia pre tehuľky a mamičky bábätiek 

 

Chcete dostať pozvánku na ďalší termín podujatia?

Vyplňte prosím kontaktný formulár a akonáhle bude určený termín ďalšieho podujatia, budete medzi prvými kto dostane POZVÁNKU.

Mám záujem o zaslanie pozvánky na ďalšie podujatie.

Momentálne pripravujeme:

Sobotné stretnutie tehuliek

viac info TU.

Z minuloročného podujatia O BRUŠKU S LÁSKOU:

 Naučte sa všetko, čo potrebuje tehuľka vedieť a zažite krásny deň

… podujatie určené pre budúce mamičky aj mamičky bábätiek. Môžete získať všetky potrebné informácie o tehotenstve, pôrode a starostlivosti o seba a bábätko na jednom mieste, v príjemnej atmosfére plnej pohody, lásky a milých ľudí ochotných sa podeliť o svoje odborné skúsenosti týkajúce sa tak dôležitého obdobia v živote ženy a matky.

Každá účastníčka dostane darček plus tehotenský balíček so vzorkami produktov a zľavovými kupónmi  a môže sa zúčastniť tomboly a vyhrať zaujímavé ceny. Prvá cena je športový kočík.

“Ochutnávku” tehotenskej a novorodeneckej fotografie bude robiť INFANTA Photostudio – mamičky, ktoré budú mať záujem si môžu vyskúšať pózvanie s profesionálnou fotografkou.

Niekoľko hodín bude budúcim mamičkám k dispozícii aj vizážistka, nalíči vás alebo poradí v líčení a starostlivosti o pleť značkou Dermacol.

Efektívne strávený celý deň, v príjemnom prostredí, kde budú zodpovedané tak často kladené otázky všetkých nastávajúcich mamičiek, bez zbytočného hľadania kdekoľvek.

Podujatím bude sprevádzať herečka, speváčka a mamička Milena Minichová

Väčšina našich prezentujúcic sú zároveň lektormi osobitých kurzov pre tehotné, bábätká a ženy po pôrode.

PROGRAM:

 

8.30 – 9.15 registrácia
9.15-9.30 otvorenie
9.30-10.30 Všetko o tehotenstve a pôrodoch: MUDr.Denisa Marcišová, Sanatórium Koch Bratislava
10.30-11.15 Predpôrodné zmeny v tele a príprava na pôrod, práca s panvovým dnom, prevencia bolestí chrbta, diastáza: Mgr.Natália Vavrinská a Mgr.Zuzana Pavlechová, Vitalclinic Bratislava
11.15-12.15 Ako športovať v tehotenstve a po pôrode: Iľja Číž, PhD., kondičný tréner, odborný asistent FTVŠ UK Bratislava
12.15-12.45 OBED
12.45-13.15 Zdravé jedlo pre mamy a pre bábätká, prvé príkrmy: Anetta Vaculíková, JEMINÉ, ambasádorka Food Foundation Jamieho Olivera 
13.15-14.15 Všetko o masážach bábätiek: Janka Lukáčová, Certifikované masáže dojčiat, člen IAIM
14.15-14:30 pauza/tombola
14.30-15.30 Prvá pomoc bábätkám v domácnosti: PhDr. Anna Faborová
15.30- 17.00 Homeopatia v rodine: Ing. Soňa Koyšová, diplomovaný homeopat SAKHom.
17.00 záver podujatia
Prezentujúci:
MUDr.Denisa Marcišová

 

Mýty a fakty: prirodzený pôrod a cisársky rez; Čo je v tehotenstve normálne a čo už treba riešiť s lekárom/ Akú pôrodnicu si vybrať/ Je možné pripraviť sa vôbec na pôrod? Otec pri pôrode – pre a proti/           Čo prekvapí každú mamičku po pôrode/ Na čo je vlastne šestodelie

… a ďalšie kľúčové otázky všetkých budúcich mamičiek zodpovie MUDr. Denisa Marcišová, gynekologička/ pôrodníčka, Sanatórium Koch Bratislava

Anetta Vaculíková

 

Ako sa stravovať zdravo a jednoducho, a čo je vlastne „zdravé“/ Ako si pripraviť vyváženú stravu a priberať s rozumom /Je všetko BIO čo má nálepku? Ako rozoznám kvalitné potraviny/ Prvé príkrmy

 

Spoluzakladateľka združenia JEM INÉ, od roku 2013 je Anetta Vaculíková ambasádorkou Food Foundation Jamieho Olivera v projekte Food Revolution na Slovensku. Spoluautorka knižky o strave a varení:  “S Anetou a Janicou, čo na srdci to na jazyku”. Od mája 2014 uviedlo o.z. JEM INÉ do prevádzky Food Hub v Starej tržnici v Bratislave, a jeho súčasťou je aj teoretická a praktická škola varenia a poctivá cateringová výroba.

 

Natália Vavrinská

 

Ako si poradiť so svojim telom pred a po pôrode z fyzioterapeutického hľadiska/ Zmeny v mojom tele – a čo s tým? Príprava na pôrod ( z fyzioterapeutického hľadiska)

Natália Vavrinská a Zuzana Pavlechová, fyzioterapeutky VITALCLINIC, člen skupiny VITALCENTRUM:

“Sme súkromné rehabilitačné zariadenie špecializované na preventívnu a poúrazovú fyzioterapiu. Vieme pomôcť nielen po úraze, po operácii či po náročnom pôrode, ale dbáme najmä na prevenciu, preto budúce mamičky k nám pozývame už počas tehotenstva alebo ak bábätko plánujú.  Príprava z fyzioterapeutického hľadiska vie uľahčiť tehotenstvo, pôrod aj popôrodné obdobie.

Zuzana Pavlechová

Zaoberáme sa problematikou rozostupu priamych brušných svalov po pôrode, (odborne: diastáza brušných svalov).”   Na túto tému prednáša, publikuje a natočila inštruktážne video pre mamičky na cvičenie aj na doma Zuzana Pavlechová.

 

 

Soňa Koyšová

 

Homeopatia v rodine/ Keď klasické lieky nezaberajú/ Fakty o homeopatii

 

 

Ing. Soňa Koyšová, absolvent Slovenskej akadémie klasickej homeopatie v Bratislave a registrovaný profesionálny  homeopat  Slovenskej komory homeopatov. V Centre Homeopatie Jana Scholtena pracuje ako člen tímu odborníkov s bohatou dlhoročnou praxou. Publikuje odborné články v časopisoch o zdraví a organizuje KURZY homeopatie a osobnostného rozvoja. Vedie už 6. ročník školy homeopatie – MISIA HOMEOPATIA.

PhDr. Anna Faborová

 

Prvá pomoc pre deti v domácnosti/ Ako môžem zachrániť dieťa/ ČO a AKO robiť v konkrétnych situáciách/ Ktoré sú život ohrozujúce  stavy u dieťaťa v domácnosti, a ako postupovať

 

PhDr. Anna Faborová vedie kurzy pre rodičov: Prvá pomoc pre deti v domácnosti, Kurz v Slovenskom Červenom Kríži – Inštruktor prvej pomoci, pôsobí na Strednej Zdravotníckej škole v Bratislave  a vyučuje v študijnom odbore zdravotnícky asistent a diplomovaná všeobecná sestra predmety ako prvá pomoc, neurologické ošetrovateľstvo, klinické cvičenia, základy ošetrovania a asistencie. Kurzom sa venuje už 7 rokov.

Iľja Číž

 

Ako sa udržať v kondícii počas tehotenstva a po pôrode/ Možem ďalej trénovať keď zistím, že som tehotná? Môžem mať po pôrode ešte lepšiu postavu ako pred tehotenstvom? 

 

Iľja Číž, PhD. , kondičný tréner, od roku 1995 inštruktorom a osobným trénerom IFAA – International Fitness and Aerobic Academy, Slovensko). Pôsobí ako vysokoškolský odborný asistent na katedre gymnastiky FTVŠ UK v Bratislave. Je certifikovaným trénerom cross fit, venuje sa športovej fyzioterapii, rehabilitácii a regenerácii chrbta.

Janka Lukáčová

 

Všetko o masáži bábätiek

 

 

Certifikovaná inštruktorka masáží dojčiat CIMI (Certified Infant Massage Instructor) IAIM (Medzinárodná asociácia masáží dojčiat) Janka Lukáčová sa už niekoľko rokov venuje masážam detí a dojčiat. Hoci pôvodne ekonómka, v roku 2008 objavila  krásu dojčenských masáží IAIM. Ich sila v jemnosti ju očarila od prvého momentu. Stála pri zrode Slovenskej asociácie masáží dojčiat a dodnes je aktívnou členkou a podporuje vzdelávanie v oblasti masáží.  Pravidelne publikuje v časopise Dieťa. Masáže a ich sila, ktorú zažila na vlastných deťoch, ju nútili hľadať ich skutočný pôvod. Tak sa dostala k ajurvéde, ktorá iba umocnila prvé pocity. Od roku 2011 ajurvédu študuje a vzdeláva sa v Prahe u MUDr. Martiny Ziskovej. Študuje i na svojich cestách do Indie.

 

miesto konania:

hotel FALKENSTEINER****  Bratislava

Pilárikova 5, Bratislava 811 03

Termín:

11. november 2017

Chcem kúpiť lístok

Rezervujte si svoje miesto už teraz (kapacita obmedzená!)

partneri podujatia:


*zmena programu vyhradená