Je každá BIO kozmetika BIO? Alebo o čo to “bio” vlastne znamená…

… aj o tom som sa rozprávala s Barborou Balašovovou, ktorá v júni tohto roku predstavila na slovenskom trhu novú taliansku kozmetiku L’ Erbolario

Barborka, tak ako je to? Si vyštudovaná doktorka farmácie – tzv. lekárnik, a teraz na Slovensku koncom júna predstavuješ novú taliansku a veľmi populárnu prírodnú kozmetiku, ktorá z „chémiou“ nemá nič spoločné… Ako sa toto celé „stalo“ prosím ťa?

BB: Katka zlatá, to prišlo nejako „samospádom“ 🙂 V Taliansku som pracovala v lekárni a tam som sa „zoznámila“ s fytokozmetikou L’Erbolario a jej „sesterskými“ výživovými doplnkami Erbamea (Tie budeme mať v ponuke čoskoro). Nie je nič nové ponúkať v lekárňach prípravky na prírodnej báze. Vlastne prapôvodné liečivá boli rastlinného pôvodu. Momentálne určite aj u nás zažívame „návrat k prírode“, viac sledujeme zloženie ponúkaných výrobkov, nie sme ľahostajní k prírode. Ja som odjakživa bola priateľkou zvierat a milujem zeleň, rastliny a kvety. Keď som sa prvýkrát s mojim otcom ocitla na obchodnom jednaní v sídle spoločnosti L’Erbolario, ihneď som vedela, že toto je to, čo chcem v živote robiť.

Tvárou kozmetiky L’Erbolario na Slovensku je herečka Helena Krajčiová

Čo vlastne znamená „bio“ kozmetika – počúvame to dnes síce z každej strany, ale častokrát ani nevieme, že či je bio ako bio… Resp. povedz, na čo si dať pozor pri výbere kozmetiky, predovšetkým u malých detí… čítanie etikety? A čo hľadať v tom zozname nezrozumiteľných slov vlastne?

BB: Máš pravdu, je to celé komplikované 🙂 Dnes sa množstvo výrobcov hrá na „BIO“, lebo sa to „nosí“, ale ich prípravky často nespĺňajú ani kritériá klasických prírodných produktov bez zbytočných syntetických pomocných látok.

Celé portfólio prípravkov spoločnosti L’Erbolario je rastlinného pôvodu. Ponúkame aj bioekokozmetiku a línie certifikované COSMOS ORGANIC (napr. Delicalma na hyperreaktívnu a citlivú pleť a Goji s antioxidačnými prípravkami na celé telo). Tieto línie sú kontrolované Inštitútom pre etickú environmentálnu certifikáciu ICEA (Istituto Certificazione Etica Ambientale). Naše prípravky, teda aj pre deti, nie sú testované na zvieratách, sú 100% Made in Italy, kontrolované na obsah 7 kovov (nikel, arzén, olovo, kadmium, ortuť, antimón a chróm), neobsahujú suroviny z geneticky modifikovaných organizmov. Sú balené v obaloch z recyklovaných a ďalej recyklovateľných materiálov, napríklad z plastov z cukrovej trstiny. Vo výrobných halách spoločnosti L’Erbolario sa využíva energia z obnoviteľných zdrojov.

Všetky výrobky línie „Záhrada pre detičky“ boli formulované tak, aby vyhovovali špecifickým potrebám jemnej a citlivej pokožky dieťaťa. Účinné ingrediencie boli starostlivo vyberané, boli človekom používané už po stáročia, preto sa môžu pýšiť tradíciou nespochybniteľnej účinnosti a overenej bezpečnosti. Celý proces výroby a balenia podlieha najprísnejším hygienickým normám. Každá šarža podstupuje pravidelné mikrobiologické a fyzikálno-chemické kontroly. Je teda zabezpečená konštantná kvalita a stálosť. Prísne klinické testy na Univerzite v Pavii potvrdili optimálnu znášanlivosť všetkých výrobkov.

A teraz otázka na dávkovanie ( ako hovoria chlapi: dám si dva, nech to má grády 🙂 Platí toto napr. pri krémoch na vypnutie pleti alebo anticelulitídnych prípravkoch? Je pravda, že čím viac/častejšie si krém proti vráskam aplikujem, tým bude efekt lepší? 🙂

BB:  🙂To by sme si želali asi všetci. Každopádne prípravky treba používať pravidelne, prípadne ich účinnosť podporiť „pomocou z vnútra“, teda výživovými doplnkami, ktoré tiež čoskoro budeme ponúkať a rozhodne treba dodržiavať pestrú vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Taliansku kozmetiku L’Erbolario už kúpite aj na Slovensku, v Avion Shopping Centre v Bratislave.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *